Strzeż się bałwochwalstwa

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

Może ktoś z innym religii ten sobie przygotuje taki mały plakacik?

Będzie wojna na plakaty xD

Bądźmy strasznie bogobojni, chodźmy każdego dnia do kościoła, spowiadajmy się co tydzień, bo jeśli nie to Bóg ześle na nas szatana...



....iiiijaaasne.....



Człowiek dla człowieka szatanem, to co jest gorsze od drugiej osoby?

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

Dlatego lepiej nie dolewać oliwy do ognia i nie dyskutować i dać sobie wzajemnie żyć.

Mongoose
Infrzak
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 6:14 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Mongoose »

Jaki kraj tacy ludzie
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 11:15 pm przez Mongoose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Conspiracy
Zaangażowany Infranin
Posty: 369
Rejestracja: pt lut 20, 2009 12:57 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Conspiracy »

[quote name='Mongoose' post='52637' date='wto, 05 maj 2009 - 03:11']Jaki kraj tacy ludzie[/quote]





Polska nie jest ani pierwowzorem ani też krajem o największym fanatyźmie religijnym. Ty zaneguj istnienie Boga albo raptem powiedz na ulicy że jesteś ateistą w niektórych ze stanów amerykańskich.



Jeśli byłbyś nauczycielem w USA i otwarcie przyznałbyś się do ateizmu to istnieje duża prawdopodobność że straciłbyś pracę.





Więc proszę mi tutaj nie zrzucać winy na kraj a na system który nam takową religię narzuca z góry. Osobiście kocham ten kraj, nienawidzę tego państwa.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 5:50 am przez Conspiracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem Głosem Twoich Myśli...

[ external image ]

Kiedy leżę w łóżku, mam mroczną przeszłość!
Awatar użytkownika
Erhion
Infrańczyk
Posty: 188
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 12:09 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Erhion »

Kursy szybkiego czytania i wschodnie sztuki walki rozwaliły mnie na całego. :D:D:D



Dajcie spokój takie plakaty robią najbardziej szaleni wsród katolików, najbardziej otumanieniu i ogłupieni.
Awatar użytkownika
Zit
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: pt sty 12, 2007 11:18 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Zit »

HARRY POTTER!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHA xD

O paranoja. Morale kleru upadają, że już takie bzdety piszą?



Mnie się wydaje, że to kolejna akcja by wierni się nie odwracali. Zabraniając rozwoju duchowego tak naprawdę zatrzymują proces wątpienia w istnienie boga.



Ciekaw jestem co będzie następne. Może za brak krzyżyka na szyi mandaty?
[ external image ]

,, Veni Vidi Vici" - przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem



Timeo Danaos Et Dona Ferentes ;)



**********Sol Omnibus Lucet!!!**********
matino3
Infranin
Posty: 241
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 7:45 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: matino3 »

[quote name='Zit' post='52653' date='wto, 05 maj 2009 - 15:27']HARRY POTTER!!! HAHAHAHAHAHAHAHAHA[/quote]



Też padłem jak to przeczytałem... I przez takie właśnie debilizmy jakie wymyśla kościół coraz bardziej przestaje wierzyć w Boga itp.

Przecież Harry Potter to zwykła książka. Medycyna niekonwencjonalna? Gdyby takiej medycyny nie było już dawno by mnie nie było po tej stronie. Wróżby andrzejkowe, Halloween ...bez komentarza. Kościół coraz bardziej stacza się na dno...
:)

Awatar użytkownika
aelreda
Homo Infranius Plus
Posty: 761
Rejestracja: wt sie 19, 2008 6:46 am
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: aelreda »

Wiecie co, księża, ci tacy prawdziwi z powołania, nie będą się czepiać tego czym człowiek się zajmuje, interesuje, zabobonami, innymi religiami. Prawdziwy ksiądz będzie opowiadać o Bogu, ludziach i nadrzędnej rzeczy czyli miłości. Doprawdy śmieszą mnie ci, którzy na homilii walą kazanie o tym jak rząd trwoni pieniądze bez konkretnego celu. No to wtedy tylko złapać się za głowę, zatkać uszy i wyjść z kościoła.

Czemu tacy delikwenci nie są rozliczani za słowa? A potem takie strasznie bogobojne babcie prychają na wszystko co nie chodzi co drugi dzień do kościoła, nie odmawia dziesiątek różańca i nie modli się rano i wieczór.

Jakaś kompletne paranoja. Czepiają się innych nacji a sami nie są tacy święci.

Jestem katoliczką otwarcie przyznaję, co tydzień chodzę do kościoła na mszę studencką bo prowadzi ją rzeczowy młody ksiądz, nie jakiś staruszek, czytający z kartki wciąż i to samo, że szatan blee, Bóg dobry. Ten młody ksiądz, on z wielką chęcią wychodzi przed ołtarz i wygłasza homilię i mówi o konkretnych rzeczach, nie o tym co jest napisane na plakacie, ile razy byłam na jego mszy nie mówił o czymś takim. To jest ta prawdziwa wartość, którą przekazuje ksiądz, a nie takie "osobistości" jak np Ojciec dyrektor (że do tej pory on nie dostał totalnej reprymendy do papieża, to się dziwię. Taki dziad okrada ludzi, wykorzystuje i wali takimi głupotami, że aż uszy bolą gdy ktokolwiek coś o nim mówi). Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Sługi boże też zostały zaślepione innym bogiem - mamoną. I tak błędne koło się zamyka.

Quetesh
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:03 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Quetesh »

"Jak czytasz Harry Pottera, to pójdziesz do piekła i diabli cię będą w kotle gotować" - Buahahaha, nie wytrzymam. Biedne dzieci, tylko książkę przeczytały, a już mają grzech ciężki. Cóż, Kośćiół musi czymś wiernych zastraszyć. Za bałwochwalstwo można póść do piekła a tam jest gorąco i są Diabły. Zresztą Dante był to potwierdził :rolleyes: . Szkoda gadać. Ale Potter naprawdę mnie położył. Ciekawe co człowiekowi grozi za czytanie Ann Rice. :lol:
Awatar użytkownika
Kiute
Infrzak
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 04, 2008 7:17 pm
Kontakt:

Re: Strzeż się bałwochwalstwa

Post autor: Kiute »

Ludzie szkoda klawiszów ta komentowanie tego poronionego plakatu, sam jako katolik widząc chociażby sztuki walki, Pottera spadłem z krzesła:P Takie rzeczy powinny być w dziale humor co najwyżej.



"Sługi boże też zostały zaślepione innym bogiem - mamoną"




Ehh właśnie z nimi jest największy problem, księża coraz bardziej przyczyniają się do rozwalania kościoła, komunia św. na stojąco, do ręki co to ma k**** być? Najlepiej wywalić tych pseudo biskupów z Watykanu. Ale to tak na marginesie:)
"O, Egipcie, Egipcie!

Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki,

które przyszłym pokoleniom

wydawać się będą

nie do wiary"



Lucjusz Apulejusz( II.w p.n.e)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”