3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
magiczny12
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 29, 2010 11:58 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: magiczny12 »

[quote name='kamkot' post='78468' date='29 grudzień 2010 - 14:30']Wszystko fajnie, ale skąd wziąłeś takąśrednicę naszej planety. 150 mln kilometrów :rolleyes: .

Jeśli dobrze pamiętam to tyle w przybliżeniu wynosi odległość ziemi do naszej najbliższej gwiazdy.[/quote]



Masz racje Średnica to 12 742 km . Nie jestem Astrofizykiem ani nic w tym rodzaju , to jest tylko moja teza ;)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: arek »

Oczywiście zabawne jest to że "ogłosiła" to SETI i skorzystała przy tym z anten projektu HARP ,oczywiście to jakaś niedorzecznośc .

Czym dysponujemy ? Trzy zdjęcia obiektów kosmicznych ,najpewniej kosmicznego gruzu .

Ja osobiście wierzę ,że nie jesteśmy sami ,że obce formy życia odwiedzały nas i odwiedzają nadal ,ale te akurat obiekty widoczne na zdjęciach to nie statki kosmiczne obcych .

Nie jesteśmy wcale tak zacofani jak nam się wydaje, po prostu nasza technologia i kultura poszły inna drogą.

Zobaczcie że miedź ,cynę, brąz stal złoto ,znamy od tysięcy lat ale dopiero niedawno z miedzianego drutu zrobiliśmy spirale i odkrylismy SEM.

Show biznes przerabia takie ilości pieniędzy ,że stac nas by bylo na założenie marsjańskiej koloni ,gdyby tylko podatek z tego źródła dochodu poszedł by na ten cel.

Nie bez przypadku podałem przykład indukcji elektrycznej ,bo kto przebadał właściwości rtęci ,kwarcu itp.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: dino_24 »

[quote name='Grd' post='78433' date='28 grudzień 2010 - 19:29']Ależ to baja!





Jeżeli patrzą z takiej odległości na ten niby ,,statek" to on dawno jest już o wiele bliżej ziemii ponieważ światło odbite od tego rzekomego statku dociera z takiej odległości  na ziemie z opóżnieniem 1 roku czyli jego pozycja jest (lub powinna być) już o wiele bliżej niż Pluton....prosta fizyka jak to że patrząc przez lunetę na ziemię z gwiazdy Alpha centauri widać by było jedynie dinozaury ponieważ takie opóżnienie ma światło we wszechświecie[/quote]







No , no , mamy nowego ''Kopernika'' :lol:

Nic tylko świeczki palić na ołtarzach i kłaść ''daninę'' kieckowym za zdrowie i długowieczność imć Grd :P



Nie wiem , gdzie kończyłeś ''fakultety'' , w sumie nieistotne , lecz postaram się oświecić cię .

- nie bawiąc się w peryhelim i aphelium , obliczyłem to na bieguniu z ..... półosi wielkiej Plutona , która ma

39,4457 j.a. .... i jakby nie dzielił i mnożył , wychodzi jak byk , że .... cząstka światła odbita od powierzchni Plutona ,

potrzebuje 4-ech i pół godzinki aby dotrzeć do Ziemi .....

Jak to się ma do twojego 1-go roku , matematyka nie ''kłamie'' :lol:



Układ Alfa Centauri , to układ potrójny .

- Alfa Centauri A , znajduje się 4,36 lat świetlnych od Ziemi .

''Wysyłamy'' hipotetyczną wiązkę z lasera w kierunku gwiazdy , to dotrze ona do niej w ciągu 4,36 lat Ziemskich !.

Jeżeli założymy , także hipotetycznie , że na powierzchni gwiazdy , ustawiony jest reflektor [lustro] i nasza

wysłana wiązka ''odbije'' się od reflektora , to dotrze z powrotem do Ziemi w tym samym czasie .

Czyli cała ''operacja'' trwała by 8,72 lat Ziemskich ! . Kropka . Ende .

To gdzie jest miejsce na twoje ''urojone'' dinozaury :lol:



Włos się ''jeży'' czytając takie komentaże ! :angry



@ Pantanal

Witaj Drogi Pantanalu .

Jeżeli się identyfikujesz z postem imć Grd , co widać , to chyba naprawdę ''oczadziałeś'' ;)



O całej sprawie dowiedziałem się 28 listopada , ale cóż było komentować , jeżeli ''news'' był jednostronny ,

niepotwierdzony żadnym innym poważnym żródłem .

Aczkolwiek NASA wiedząc o tym zamieszaniu , nie potwierdza ani nie zaprzecza - śledzę to z ciekawości .

Widocznie NASA jak NASA może wszystko .



Wzmiankę w temacie zamieścił na S.B. Manfredo 90 , linkując ją ''jakimś polskim portalem'' , ja podałem

swoje linki , a Sccobany otworzył temat , nie wiem czym się kierował , mam nadzieję , że w dobrej

wierze pisał ! .

I się zaczęło .............



Abstrachując od tego , czy news jest prawdą czy nie ........ widzimy jakie wywarł wrażenie na sceptykach i

''olewatorach'' tematu :D .

Którzy jak zwykle mają najwięcej do powiedzenia .

Scoobany , podparł się jakimś żródłem , jakimiś ''fotkami'' , wypowiedzią Cravig'a Krasnov'a , astrofizyka

z programu SETI i czekał na rozwój wypadków .

A sceptycy czym się ''podparli'' , próżną filozoficzą gadką o d**** Maryni , a co najważniejsze są bardzo

aktywni i dalej brną w meandrach niewiadomego .



Aktualnie mamy ''inwazję'' UFO-stateczków nad głowami , trąbią o tym różne spec-służby niektórych krajów

i wszystko jest normalne , no bo cóż , jak można dyskutować z jakąś agendą rządową lub rządem .

Trzeba to przyjąć za pewnik i już . Nieszkodzi , że gro tych ''odtajnionych faktów'' to mochomozy , ręcznie narysowane .

No , cóż , stwierdził to rząd demokratycnego kraju . Musimy to akceptować .



Co im widocznie nie przeszkadza ignorować powyższe . Co także nie znaczy , że ja w to wierzę bezmyślnie ,

lecz jestem powściągliwy i czekam na dalszy rozwój wypadków ........



Wejdż sobie na ''Stereo Behind'' lub ''Stereo SOHO'' i poanalizuj zdięcia z tychże satelitów .

Powiem jedno , między Słońcem a Ziemią są tylko dwie planety , dziecko o tym wie , a na zdięciach widać dość

często obiekty wielkości Ziemi , które sobie w spokoju orbitują , nieraz są dwa , nieraz cztery , nie są to komety

ani ''bolidy'' , to obiekty wielkości Ziemi [powtarzam się] .

NASA powyższego nie komentuje bo sama nie wie co to jest ...... no , ale to już ''off-top'' i inna bajka .



W swoim poście , chciałem ci tylko uzmysłowić , że są dowody pośrednie wskazujące na to , że USA [nie wiem jak

sytuacja wygląda w Rosji] są gotowe podjąć akcę ''zbrojną'' w głębokim kosmosie . Z jakim skutkiem trudno

przewidzieć , nikt nie zna potencjału , możemy się tylko domyślać .......... ;)



Pozdrawiam i bez urazy
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: Scoobany »

Napisałem e-mail do Setha Shostaka (kto nie wie niech sobie sprawdzi) w całej tej sprawie, otrzymałem taką odpowiedź:
Seth Shostak do mnie



It's all nonsense, Pawel. I've gotten dozens of e-mails about it (mostly from Russia), but this guy Kasnov never worked as a scientist at the SETI Institute. And obviously we haven't detected "three big objects."



Sincerely,

Seth Shostak


Tłumaczyć chyba nie trzeba. Miło także z jego strony, że odpisał. Sprawa myślę, że jest w zupełności wyjaśniona :) .
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 2:56 pm przez Scoobany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Scoobany' post='78476' date='29 grudzień 2010 - 15:55']Napisałem e-mail do Setha Shostaka (kto nie wie niech sobie sprawdzi) w całej tej sprawie, otrzymałem taką odpowiedź:





Tłumaczyć chyba nie trzeba. Miło także z jego strony, że odpisał. Sprawa myślę, że jest w zupełności wyjaśniona :) .[/quote]



Heh w sumie można było tak zrobić od razu ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: azor »

[quote name='xedos' post='78439' date='28 grudzień 2010 - 20:49']Drogi Azorze, nie mam zamiaru komentować Twoich uszczypliwości, trwają zbyt długo, powiem tylko jedno..., kaca i to moralnego powinieneś mieć Ty, po lekturze tekstów pana Tomka i dalibóg, coraz częściej zastanawiam się nad tym, czy ten pan nie ma racji. Opanuj się i przestań grać zaszczutego, pomimo mojej sympatii do twojej historycznej pasji, w dziedzinie, którą promujesz tutaj, przynajmniej dla mnie, jesteś... jaskiniowcem.



Pozdrawiam[/quote]





Wiesz xedosie nigdy Tobie nie dorównam, a jak Ci bliżej do Pana Tomka to nikt tu na siłę Cię nie zatrzymuje a idiotycznych i infantylnych tekstów tego Pana wybacz nie czytuję i chyba nikt o zdrowych zmysłach tego nie przeczyta.



Więc nie musisz tego Pana tutaj ''reklamować'' bo jak zauważyłeś nie przejawia zainteresowania nikt jego wypowiedziami na tym forum.

Dziękuję ale jakoś nie zamierzam być xedosie ''Twoim sympatykiem'' historia to inna a ufologia jeszcze inna sprawa. Promowanie chyba coś sobie pomyliłeś ? Dlatego bez urazy ale ufologia to twój życiowy garb ;) żegnam i życzę powodzenia w tematach militarno/historycznych bezzz pardonu ;)
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: Newsman »

Wedle informacji Discovery News, źródłem wizerunków rzekomych obiektów są błędy fotograficzne, tudzież zabrudzenia (gdyż samo zdjęcie to skan) zaś uczony Krasnov, na którego niekiedy powoływano się w artykułach na ten temat, nie istnieje.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: Aylinn »

Mi się również wydaje, że temat się wyczerpał. Zamykam.
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: 3 ogromne statki lecą w kierunku Ziemi!

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='Alyna' post='79329' date='10 styczeń 2011 - 18:27']Mi się również wydaje, że temat się wyczerpał. Zamykam.[/quote]



Temat jednak nadal jest popularny, także może niech powisi otwarty, może ktoś coś mądrego jeszcze doda ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”