[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane, Ciało, Dusza, Duch, zapanują nad wszystkimi siłami Mają one tak wiele drogi, gdy od nieba oddalone są.”[/indent]
Syn Boga, żyjący w ciele fizycznym na Ziemi przekaże w słowach zasady Boga dla człowieka. Wyjaśni zasady istnienia Nieba, życia człowieka na Ziemi, zasady i prawa świata duchowego jak również relacje: człowiek – bóstwa. Postać człowieka zjednoczona w ciele, duszy i duchu zapanuje nad otaczającym go światem. Zjednoczenie postaci jest bardzo trudne kiedy człowiek jest pozbawiony kontaktu z Niebem.
Informacje zawarte w podtekście czterowiersza III – 1
[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane”[/indent] W tych słowach są wskazane dwie sprawy. Pierwsza dowodzi fizycznego życia Syna Boga na Ziemi, bo tylko On może słowo Boga przekazać człowiekowi. Materialnie przekazywać można tylko i wyłącznie żyjąc w postaci materialnej (w rozumieniu człowieka – fizycznej).
Drugą sprawą jest przekazanie słowa Boga. Będzie to zbiór informacji dotyczących Nieba i człowieka oraz duchowości.
[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo”[/indent] Ludzie poznają informacje, które przekazywane w słowach Syna Boga będą świadczyły o istnieniu realnego Nieba. Istniejące Niebo, które jest środowiskiem życia Boga będzie przedstawione zarówno z punktu widzenia materii jak i cywilizacji.
[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia,”[/indent] Następny zbiór informacji z Nieba będzie dotyczył Ziemi i człowieka. W klimacie informacji przekazywanych z Nieba zwrot „Ziemia” - musi ujmować w swym zakresie również człowieka, tak jak zwrot „Niebo” ujmuje Boga. Wnioskować należy, że Syn Boga będzie przekazywał te wszystkie informacje w sposób, który ukaże człowiekowi pełny i zgodny z istotą materii i życia zasób wiedzy.
[indent]„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,”[/indent] Zwrot: „także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,” który jest ujęty w tym zbiorze słów, przedstawiony w kontekście do informacji o Niebie i Ziemi ukazuje sprawy ważne dla człowieka, jednakże sprawy drugiego rzędu.
Drugorzędna wartość okultyzmu (ezoteryki) i mistyki, jest wskazana słowem „także”, które rozdziela tematy: Nieba, Boga, Ziemi i człowieka od tematów okultyzmu i mistyki. Takie wskazanie na istnienie okultyzmu i mistyki jest wskazaniem swego rodzaju jednego z planów (aspektów), życia człowieka. W pojęciu, które ukazuje zwrot: „Ciało, Dusza, Duch,” aspekt okultyzmu i mistyki mieści się w słowie „Duch”. Jest on trzecim aspektem w całokształcie postaci fizyczno – duchowej człowieka. Stąd ta drugorzędność tego tematu, obecnie w społeczności człowieka tak silnie akcentowanego.
Te wszystkie sprawy będą „zrozumiane”, to znaczy, że będą przedstawione słowami i w taki sposób, który zapewnia zrozumienie. Gdyby były ukazane w sposób objawienia lub w jakiś inny sposób duchowy, byłyby przez ludzi przyjęte, a nie zrozumiałe.
[indent]„Ciało, Dusza, Duch,”[/indent] Miejsce zapisania tego zwrotu w tekście czterowiersza „Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane, Ciało, Dusza, Duch, zapanują nad wszystkimi siłami” - jest tak wybrane, by mógł on połączyć i ukazać trzy różne grupy informacji.
Pierwsza grupa informacji ujęta w odczytanym powyżej zbiorze słów:
„Boskie słowo będzie materialnie dane Niebo, Ziemia, także okultyzm i mistyka będą zrozumiane,” mówi o słowach od Boga, które opisują Niebo, człowieka na Ziemi i jego klimat życia.
Druga grupa informacji, „Ciało, Dusza, Duch,” to wskazanie na całokształt fizyczno – duchowej postaci człowieka. Ta grupa informacji w całokształcie pisowni jednorodnie łączy grupy - pierwszą i trzecią.
W trzeciej grupie informacji zwrot: „zapanują nad wszystkimi siłami”, mówi o możliwości wpływu człowieka na swoje otoczenie. Wskazanie aspektów człowieka w postaci liczby mnogiej jest ukazaniem odrębności każdego z nich, a zarazem możliwości wpływu człowieka na różnych poziomach istnienia, które są związane z tymi aspektami.
Ostatni zwrot: „Mają one tak wiele drogi, gdy od nieba oddalone są”, to słowa, które posiadają najgłębiej ukrytą informację w stosunku do pozostałych zwrotów tego czterowiersza. Bezpośrednio odnoszą się one do zwrotu, „Ciało, Dusza, Duch,” który mówi o postaci człowieka. W tym kontekście daleką drogę do Nieba ma tylko Dusza. Zwrot: „Mają one tak wiele drogi,” dotyczy wskazania jak wiele pracy ma człowiek do zjednoczenia swojej postaci fizyczno – duchowej. Zjednoczenia jej w taki sposób, by ta postać była zgodna z potrzebą Boga. By taki zjednoczony człowiek mógł wykonać wyżej wskazane, zapanowanie nad wszystkimi siłami.
A te siły to wszelkie przeciwności na drodze życia, sytuacje, które są przyczynami negatywnych emocji. Wzorce myślenia i działania wynikające z iluzji, która zmieniła rzeczywisty obraz Boga i Nieba. Z iluzji, która zmieniła obraz możliwości człowieka jako postaci równej Bogu.
© GRYF144
Publikuję artykuł za zgodą autora.
Kopiowanie i rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą autora.
Informacje zawarte w tym artykule wg mnie są godne polecenia, by się z nimi zaznajomić. Postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania i przedłożyć autorowi te, których zakres i trudność wykracza poza moją wiedzę w temacie.